Zasady

1. Dla kogo organizowany jest konkurs?

Zgłoszenie może wysłać każda osoba, która jest Managerem w swojej organizacji i ma min. 2 lata doświadczenia w roli zarządczej. Jeśli nie masz pewności czy ten konkurs jest dla Ciebie, skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz, a my odezwiemy się do Ciebie.

2. W jaki sposób mogę się zgłosić do konkursu?

Wystarczy, że uzupełnisz krótki formularz zgłoszeniowy z danymi kontaktowymi i opiszesz krótko swoje osiągnięcia, które zamierzasz przedstawić. Nasz zespół po otrzymaniu Twojego zgłoszenia skontaktuje się się z Tobą w ciągu 5 dni. Następnym krokiem będzie przygotowanie opisu swoich osiągnięć i przesłanie wypełnionego formularz konkursowego.

3. Zależy mi, aby cały zespół wziął udział w konkursie. Czy jest to możliwe?

Wiemy, że aby osiągnąć sukces, potrzebny jest dobry zespół. W tym konkursie chcemy jednak wyróżnić jednostki – liderów, którzy stoją na czele zespołów, nadają ton i tempo organizacji, przejmują inicjatywę. Jeśli zależy Ci na wyróżnieniu zespołu, pokazaniu, jak dużą rolę w całej zmianie odgrywali ludzie – opisz to odpowiednio w formularzu.

4. Czy mogę zgłosić kolegę lub koleżankę? W jaki sposób?

Każda z osób musi wypełnić indywidualnie formularz zgłoszeniowy, natomiast zachęcamy, aby rekomendować osoby, które według Ciebie powinny pojawić się w tym konkursie.

5. Czy w konkursie są jakieś kategorie?

W konkursie Jury przyznaje 1. miejsce oraz 3 wyróżnienia: Business Leader, Technology Leader oraz People Leader.

6. Jakiego typu osiągnięcia mogą być zgłoszone?

Zależy nam na wyróżnieniu osób, które swoimi działaniami i inicjatywą usprawniają organizację, wpływają na wydajność i skuteczność działających w niej procesów oraz optymalizację kosztów, dostarczają nową wartość, wznoszą organizacje na wyższy poziom dojrzałości. Dlatego zachęcamy do przedstawienia projektów/inicjatyw/wdrożeń, które nie były usprawnieniami lokalnymi (np. baza wiedzy dla jednego z zespołów), ale miały wpływ na większy obszar działania organizacji.

7. Kto będzie decydować o zakwalifikowaniu do konkursu i następnie o wyborze wyróżnionych osób?

Pełne grono Jury znajduje się tutaj

8. Jakie są kryteria oceny?

W trakcie selekcji Jury będzie zwracać uwagę na 2 główne aspekty:

 • W jakim stopniu przedstawione inicjatywy miały wpływ na działania Organizacji/Biznesu/Klienta i jaka jest/była dostarczona wartość.
 • Na ile, prowadząc daną inicjatywę, zachowana była równowaga w działaniach w ramach 3 obszarów:
  • Wykorzystania narzędzi, tj. technologii i metod pracy
  • Przywództwa, koncentracji na zespole, przeprowadzenia ludzi przez zmianę
  • Nastawienia na Biznes/Klienta, dopasowywania danego rozwiązania do potrzeb organizacji

9. W jaki sposób mam wykazać wartość biznesową danej inicjatywy?

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze można wykazać konkretne dane finansowe i dokładną analizę ROI (return on investment). Nie podamy Ci dokładnego wzoru prezentacji osiągnięć. Po prostu: przedstaw nam opis i dane – zarówno tych twardych (finansowych) jak i miękkich (np. wizerunek, kultura) korzyści. Wykaż, że to co zrobiłeś miało pozytywny rezultat.

10. Na czym polega pierwsza runda?

W trakcie pierwszej rundy, Jury na podstawie zgłoszeń uczestników wybierze osoby, które zostaną zakwalifikowane do drugiej rundy. Ocena odbywać będzie się jedynie w oparciu o nadesłane wypełnionone formularze. W sytuacji, gdy Jury będzie potrzebować dodatkowych informacji, będziemy się z Tobą kontaktować.

11. Na czym polega Runda finałowa?

Będą to 5-minutowe prezentacje, w trakcie których trzeba będzie przedstawić swoje osiągnięcia, a następnie odpowiedzieć na pytania zadane przez Jury.

12. Na czym będzie polegać Mentoring/wsparcie jurorów?

W ostatnim etapie, tj. między 29.04-19.06, każdej z wyróżnionych osób zostanie przydzielony Mentor z grona Jury, który pomoże przygotować się do ostatniej rozgrywki, jaką jest Pitch Contest.

13. Ile osób zostanie nagrodzonych?

Jury wybierze jednego zwycięzcę konkursu oraz wyróżni 3 osoby (People Leader, Business Leader oraz Technology Leader). Dodatkowo, publiczność wybierze jedną osobę, która otrzyma tzw. Nagrodę Publiczności.

14. Jakie są nagrody w konkursie?

Zdecydowanie stawiamy na nagrody, które mają wspierać w rozwój i inspirować do kolejnych małych, wielkich działań.

Każda z osób, która zostanie wyróżniona i zakwalifikuje się do rundy finałowej, otrzyma:

 1. Bilet na konferencję ITMT ’23, podczas której odbędzie się finał konkursu
 2. Możliwość skorzystania z mentoringu jednego z Jurorów w trakcie przygotowania do prezentacji
 3. Udział w całodniowym, profesjonalnym szkoleniu nastawionym na tworzenie prezentacji

Dla osób, które zostaną zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu, tj. 4 osoby wybrane przez Jury + 1 przez publiczność, otrzymają dodatkowe nagrody.